Haber

Satranç turnuvasında Kars’ın 3 okulu finalde

Rize’de düzenlenen ve 10 ilden 38 takım ve 205 sporcunun katıldığı “Okul Sporları Satranç Grubu Müsabakalarında” Kars’ı temsil eden 4 okuldan 3’ü rakiplerini geçerek finale yükseldi.

Okul Sporları Satranç Grup Müsabakalarına Kars’tan 4 okul ve 5 takım katıldı. Müsabakalarda 3 okul dereceye girerek 7-11 Haziran 2023 tarihlerinde Aydın’da yapılacak Final müsabakasına katılmaya hak kazanırken, 1 okuldan 2 takım 1 puanla finali kaçırdı.

Kars Satranç İl Temsilcisi Prof.

Rize’de düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte Kars Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna ve Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay tarafından makamlarına kabul edildi. Öğrenci ve öğretmenleri başarılarından dolayı tebrik edildi.

Kars Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna öğrencilerle tek tek ilgilenerek genç sporcularla satranç sporu hakkında sohbet etti. Ayrıca ziyarete katılan İl Temsilcisi Prof. Dr. Emine Atakisi ve öğretmenler, Kars’ta satranç sporunun daha üst seviyelere taşınması için var olan sorunları dile getirerek, ilgililerden bu iddiaya destek vermelerini istedi. . – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu