Haber

Sakarya’dan amatör spora 700 bin liralık destek

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortasında protokol imzalandı.

AKOM’da Lider Ekrem Yüce’nin mesken sahipliğinde gerçekleştirilen merasimde ASKF Lideri Yaşar Zımba, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Lideri Cevat Ekşi, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Nevzat İnanç, AK Parti Söğütlü İlçe Lideri Selçuk Kurt, Meclis Üyesi Behlül Bayrak, ASKF yönetin heyeti üyeleri, Büyükşehir bürokratları, spor insanları ve basın mensupları yer aldı.

Protokol kapsamında amatör spora sağlanacak 600 bin liralık takviye, Lider Ekrem Yüce’nin 100 bin lira daha artırmasıyla 700 bin liraya çıkarıldı.

Amatör spora takviye için atılan imzaların iyi olmasını temenni eden Lider Şanlı, merasimde yaptığı konuşmada, “Sakarya’mızın adını her alanda duyuruyoruz. Şehrimiz yatırım ve projelerle ülkemizde örnek teşkil etmeye devam etmektedir. Bizim için bu alanların kıymetlilerinden biri de spordur. Sporun ve sporcunun her zaman en büyük destekçisiyiz” dedi.

Yüce, Sakarya’nın spor kenti olduğunu söz ederek, “Her türlü sporu yapabilecek donanıma sahibiz. Birçok organizasyon, proje ve başarıyla da kendimizi bu anlamda kanıtladık. Spor şehri olarak anılan şehrimizde, yediden yetmişe her vatandaşımızın sporla içli dışlı olmasını istiyoruz. Bunun için birçok farklı projeyi hayata geçiriyoruz” dedi.

700 BİN LİRALIK DESTEK

Büyükşehir Belediyesi olarak sporun, atletin ve spor faaliyetlerini destekleyen herkesin yanında olduklarını tabir eden Lider Aziz, ASKF ile imzalanan protokolün iyi olmasını temenni etti, takviyelerinin devam edeceğini vurguladı. Şanlı, protokol kapsamında 600 bin TL olan dayanağı, 100 bin TL ekle 700 bin TL’ye çıkardı.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Nevzat İnanç, Sakarya’ya spor manasında katma bedel sağlayan ve kenti spor kimliğine büründüren çok kıymetli gelişmelere öncülük ettiğini belirterek, Lider Ekrem Yüce’ye teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu