Haber

Muhtarların ihtiyaçları görüşülerek talep ve önerileri karşılanmaktadır.

Büyükşehir Genel Sekreteri Gündoğdu, “Muhtar Buluşmaları” kapsamında Körfez ve Gebze’deki muhtarlarla bir araya geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, 12 ilçe muhtarının katılacağı “Muhtar Buluşmaları” kapsamında mahallelere verilen hizmetler hakkında bilgi vererek, muhtarların talep ve önerilerini istişare etti. . Gündoğdu bu doğrultuda Körfez ve Gebze’deki muhtarlarla bir araya geldi.

MUHTAR TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri Kocaeli’de 472 mahallenin muhtarları ile sık sık bir araya gelerek sorunlarını dinliyor ve muhtarların taleplerini kısa sürede analiz ediyor. Bu kapsamda Muhtar İşleri Daire Başkanlığı tarafından tüm mahalle muhtarlarının katılımıyla bir ay sürmesi planlanan “Muhtar Buluşmaları” başlatıldı. Her mahalle muhtarının belirli günlerde ayrı ayrı katıldığı toplantılar, hizmetlerin Kocaeli’nin en ücra köşelerine hızla ulaşmasına yardımcı oluyor.

KÖRFEZ VE GEBZELİ MAHTARLARLA BULUŞUYOR

Genel Sekreter Gündoğdu, toplantılar kapsamında 12 ilçenin mahalle muhtarları ile bir araya geliyor. Muhtar Buluşmaları programında ilçe merkezleri ve kırsalda verilen hizmetler tartışılarak muhtarların talep ve önerileri alınmaktadır. Çayırova ilçesi ile başlayan toplantılar, Körfez ve Gebze muhtarlarının katılımıyla devam etti. Muhtarlarla görüşmeye gelen Genel Sekreter Gündoğdu, yapılan hizmetleri anlattı, talep ve teklifleri dinledi. Toplantıda mahallelerdeki ihtiyaçlar masaya yatırıldı, analiz önerileri istişare edildi. Genel Sekreter Gündoğdu’nun yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçe belediye başkan yardımcıları, İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat, UlaşımPark A.Ş. Genel Müdür Serhan Çatal ,daire başkanları, şube müdürleri, Gebze ve Körfez ilçelerinden muhtarlar katıldı.

KOCAELİ’DE 472 MUHTAR İLE İSTİŞARE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın muhtarlara selamlarını ileten Genel Sekreter Gündoğdu, Kocaeli’deki 472 muhtarın mahalleleri ile ilgili önerilerini dikkate alıp taleplerini yerine getirerek muhtarlarla sürekli istişare halinde olduklarını belirtti. Muhtar Buluşmaları programında ilçelerdeki muhtarlarla bir araya geleceklerini kaydeden Genel Sekreter Gündoğdu, mahallelerde yürütülen çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi. Daha sonra Körfez ve Gebze muhtarları hizmet noktasında mahallelerinin ihtiyaçlarını anlatarak taleplerini ilettiler. Muhtarlar, bu tür toplantıların faydalı olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Genel Sekreter Gündoğdu, muhtarlardan kendilerine gelen talepleri öncelik sırasına göre yerine getireceklerini de belirtti.

MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

Körfez Muhtarları Derneği Başkanı ve Kutluca Mahallesi Muhtarı Engin Öztürk:

“Muhtar arkadaşlarımız, büyükşehir üst düzey yöneticilerinin bulunduğu bir ortamda kendi mahalleleriyle ilgili sorun ve taleplerini iletme imkanı buluyor. Verilen hizmetlerden ve eksik olanlardan bahsediyoruz. Tahlil önerileri üzerinde istişare yapıyoruz. Dolayısıyla bu toplantıların büyük faydası var. Muhtar İşleri Daire Başkanı ile sürekli iletişim halindeyiz. Onlar sayesinde bizi her zaman arıyorlar, biz de onlara kolayca ulaşıp sorun ve taleplerimizi iletiyoruz. İsteklerimiz hızlı bir şekilde analiz edilir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, hem bütçe hem de araç, gereç ve işçi anlamında Muhtarlığı güçlendirdi. Taleplerimizi yakından takip eden ve konularımıza gece gündüz katılarak analiz üreten bir ekibe sahiptir.

Tahir Büyükakın Liderimiz muhtarlara değer ve değer verir. Programı çok yoğun olmasına rağmen bize zaman ayırıyor. Kendisine telefonla ulaşabiliriz. Başkanımıza ve tüm ekibine, ilçe muhtarlarına ve mahallemin adına çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız da hizmetlerden memnun. Kocaeli Türkiye’nin örnek şehirlerinden biridir. İster kırsal mahallelerde, ister şehir merkezlerinde hizmet her geçen gün daha iyiye gidiyor. Bu olduğunda, çıta her zaman yükselir. Beklenti artıyor.”

Gebze Muhtarlar Derneği Başkanı ve Osman Yılmaz Mahalle Muhtarı Musa Uslu:

“Muhtarlarla yapılan görüşme için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Çok faydalı bir çalışmaydı. Genel sekreterimiz, genel müdürlerimiz ve daire başkanlarımızla birebir iletişim halinde olmamız çok önemli. Bütün sorunlarımızı ilettik. Umarım çözüm noktasında faydalı olur.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu