Haber

Lavrov: Rusya, depremden sonra Türkiye ve Suriye’ye yardım eden ilk ülkelerden biri

Sudan Dışişleri Bakanı Ali Sadık ile başkent Hartum’da yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, şunları söyledi: “Rusya, Türk ve Suriyeli meslektaşlarına en üst düzeyde başsağlığı dilemekle kalmayıp, Acil Durumlar Bakanlığı’na ait özel uçakları, kurtarma ekipleri ve insani yardım malzemeleriyle birlikte hem Türkiye’ye hem de Suriye’ye göndererek ilk taziyeyi gerçekleştiren ülkelerden biri oldu. gönder.”söz konusu.

“Batı demokrasiye inanmıyor”

Batılı ülkelerin demokrasiye inanmadığını belirten Lavrov, Batı’nın gelişmekte olan ülkeleri Rusya’yı kınamaya ikna etme girişimlerini ve Moskova ile ilişkilerini kesmelerini eleştirdi. Lavrov, “Batı’nın bu tutumu tek bir anlama geliyor. Demokrasiye inanmıyorlar, uluslararası arenada bütün ülkelerin eşit olduğuna inanmıyorlar. Aksi takdirde gelişmekte olan ülkeleri kendi haline bırakır, kendi kaderini tayin ve kendi kaderini tayin hakkına saygı gösterirler.” küresel sıkıntılarda nasıl hareket edileceğini belirlemek için.”ifadeleri kullandı.

Lavrov, Batılı diplomatların Rusya ile Afrika ülkeleri arasındaki bağlantıları etkilemeye yönelik girişimlerinin ve bölgeye yaptıkları ziyaretlerin söz konusu bağlantılar üzerinde herhangi bir etkisinin olmayacağına inandığını kaydetti.

savastepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu