Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Öğrencileri Yangın Konusunda Bilinçlendiriyor

KONYA BÜYÜKŞEHİR KÜÇÜK ÖĞRENCİLERE YANGIN KONUSUNDA FARKINDALIK ARTTIRIYOR

 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde ilkokul 1. sınıf öğrencilerine verdiği yangınla mücadele eğitimleriyle çocuklara yangın ve doğal afetler konusunda bilinçlendirme yapılıyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ilkokul 1. sınıf öğrencilerine hem teorik hem de uygulamalı yangınla mücadele eğitimi veriyor.

Toplumun her kesimini doğal afetler ve yangınlar konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan yangınla mücadele eğitimleri, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nde her gün 3 seans halinde gerçekleştiriliyor.

Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde eğitim gören ilkokul 1. sınıf öğrencileri, eğitimler sırasında günlük hayatta karşılaşabilecekleri yangın ve benzeri felaketler konusunda farkındalık kazanırken, aynı zamanda en sevdikleri itfaiyecilerle vakit geçirmenin mutluluğunu da yaşıyor.

Verilen yangından korunma eğitimi sonunda minik öğrencilere, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (KOMEK) bağlı Anatoya Oyuncak Atölyeleri’nde üretilen amigurumi itfaiyeci bebekleri ve peluş Konyaspor topları hediye edildi.

Yıl boyunca devam edecek programlara kent merkezinde toplam 28 bin öğrencinin katılması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberyesilova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu