Yaşam

Genco Erkal’la “Yaşamaya Dair” 9 Kasım’da Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde

Geçtiğimiz ay kapılarını sanatseverlere açan Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM), Kasım ayında birbirinden değerli sanatçıları ağırlayacak.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM), Kasım ayında birbirinden değerli sanatçıları ağırlayacak. SGM’de ilk oyun sahnelenecek 9 Kasım Perşembegün saat 20.00’de “Yaşamaya Dair” olacak. Genco Erkal’ın Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yılı anısına uyarlayıp yönettiği oyun; Şairin Bursa Cezaevi’ndeki hayatı, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusu, sürgün yılları ve sıla hasreti konu ediliyor. Genco Erkal ve Tülay Günal Rol aldığı tiyatro oyununda Fazıl Say ve Zülfü Livaneli başta olmak üzere farklı bestecilerin Nazım Müzik; Piyano ve çello eşliğinde icra edilecektir.

Sabancı Gösteri Merkezi’nin Kasım ayı programında yer alan bir diğer etkinlik ise “ “Büyük Ev Abluka Altında”Bir konser olacak. 21 Kasım SalıGalvaniz Gelbiraz o gün sahne alacak (Gülin Kılıçay), Canavar Banavar ( Bartu Küçükçağlayan) ve Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) üçlüsü akustik performanslarıyla müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Kasım ayının son etkinliği 23 Kasım Perşembegün sahnelenecek “Sevgili Arsız Ölüm Dirmit” tiyatro. Latife Tekin’in yazdığı hikaye, Hakan Emre Ünal ve Nezaket ErdenUyarlaması ile sahneye taşınıyor. Erden’in izniyleKendisinin de rol aldığı oyun, köyden kente göç eden kalabalık bir ailenin kentle mücadelesini, ailenin küçük kızı Dirmit’in gözünden anlatıyor.

9 Kasım’da başlayacak kültür-sanat etkinliklerine katılmak isteyen sanatseverler etkinliklere bilet satın alabiliyor. Biletixüzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu