Haber

G20 toplantısı depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı toplantıda Dışişleri Bakanları, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşunda bulundu. Bakan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “G20 Dışişleri Bakanları deprem nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak taziyelerini yineledi. Kendilerine destekleri ve dayanışmaları için teşekkür ettik.

ÇAVUŞOĞLU TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Bakan Çavuşoğlu, dün G20 toplantısı öncesi Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong ve İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly ile de ayrı ayrı görüşmelerde bulundu. Meksikalı mevkidaşı Ebrard ile yaptığı görüşmenin ana gündeminin deprem olduğunu belirten Çavuşoğlu, Avustralyalı mevkidaşı Wong ile görüşmesine ilişkin, “Suriye’de görüştüğümüz Avustralyalı mevkidaşım ile ikili ilişkilerimizi ve Ukrayna’daki gelişmeleri ele aldık. G20’nin marjı. Deprem desteği için minnettarız.” terimleri kullandı.

“DEPREM YARDIMI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Bakan Çavuşoğlu, İngiliz mevkidaşı Cleverly ile görüşmesine ilişkin, “İngiltere Dışişleri Bakanı ile ülkemizdeki deprem felaketini, Ukrayna’daki son durumu ve NATO’nun genişlemesini görüştük. Deprem yardımı için teşekkürlerimizi yineledik. “kecioren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu