Haber

F.Bahçe, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’nu istifaya davet etti

F.Bahçe Kulübü, yaptığı açıklamada Merkez Hakem Konseyi (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu’nu istifaya davet etti.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, F.Bahçe Başkanı Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu. Sarı-lacivertli ekip, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu’nun yaptığı hatanın ardından açıklama yayınladı.

F.Bahçe’den yapılan açıklama şu şekilde;

“Merkezi Tahkim Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu’nun avukatı Yusuf Garip’in basına yaptığı açıklamalardan Başkanımız Ali Y. Koç hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu öğrendik.

Bu konudaki görüşlerimizi aşağıdaki açıklamayla kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

MHK Başkanının kendince ortaya koyduğuna inandığımız ilkeli duruşa saygı duyuyoruz.

Bu ilkeli duruşu doğrultusunda atacağı ilk adım;

Hakemleri etki ve baskı altına sokmamak için başkanlığını yaptığı futbolun en değerli konseyi MHK’dan derhal istifa etmelidir.

Bu adım atılmadan yapılan suç duyurusu ile ADİL, ŞEFFAF ve NÖTR olması gereken kurum ve yöneticilerin Fenerbahce’ye karşı safta olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bu noktada kamuoyunun önünde şu soruları sormak istiyoruz;

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi şunları söyledi:

MHK Liderinin, Liderimiz Ali Y. Koç’a yaptığı hatalı açıklama konusunda bilgisi ve onayı var mı?

MHK Başkanı’nın herhangi bir kulüp liderini böyle şikayet etmesi sonucunda kendi yönetimindeki hakemlerin alacağı mesaj tam olarak nedir?

İlgili haber aracılığıyla kamuoyuna duyurulan suç duyurusunda yer alan şu ifadenin anlamının da kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz:

“Durum böyle olunca şüpheli Fenerbahce’dir. Spor“Kulüp Başkanı Ali Koç’un F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı olmasının ona bu ülke kanunları önünde hiçbir ayrıcalık, imtiyaz ve üstünlük sağlayamayacağı açıktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu