Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz dik durmazsak sandıkta çökerler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin ardından AK Parti teşkilatına hitap etti. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“SEÇİM BÖLGESİNDEN ÇIKANLAR MUTLAKA SANDIKTA OLMALIDIR”

Çay sezonunun açılmasıyla birlikte hem deprem bölgesinde hem de Karadeniz’de kayıtlı olduğu seçim çevresi dışına çıkan halkımızın 28 Mayıs’ta sandık başında olmasını sağlayacağız. Cumhurbaşkanlığı’nda aldığımız yüzde 49,5’luk oydan tek bir ret vermemek birinci önceliğimiz. Ayrıca 14 Mayıs’ta diğer adaylara oy veren herkesin evlerine, işyerlerine giderek gönüllerini fethedeceğiz. Sözlerimizi doğrudan milletimize söyleyeceğiz.

“DEMOKRASİYİ 28 MAYIS’TA TAÇLANDIRACAĞIZ”

İlçe başkanlarımızı ve yönetimlerimizi, sandık kurulu üyelerimizi, gözlemcilerimizi ve bizimle birlikte süreci yönetenleri tebrik ediyorum. İnşallah 28 Mayıs’ta da aynı gayreti göstererek demokrasiyi taçlandıracağız. Bu belaya son verene kadar çalışmalarımız en ufak bir rehavete mahal vermeden devam edecek. Karşı tarafın bu alçakgönüllü ve faşizan tavrıyla sandıkların üzerine çökerler.

Milletvekilliği seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde geniş bir farka sahip olmaları muhalefetin dengelerini alt üst etti. Sonucunu bildikleri halde televizyonda oynadıkları ‘won’ tiyatrosunu birlikte izledik.

Milletimiz kendisine destek vermeyen herkese yapılan insanlık dışı saldırıları görmektedir. CHP’li belediyeler deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten, depremzedeleri otellerine kapatmaya kadar her türlü rezilliği sergiliyor. Sosyal medyadaki rezillikleri saymıyorum bile.

Kimse merak etmesin, milletimizin ortak vicdanını yerle bir etmemek boynumuzun borcudur. Depremlerin yaşadığı acılar nedeniyle siyasetine meze yapmak isteyenlere meydanı bırakmadık, bırakmayacağız.

Çalışmalarımız en ufak bir rehavete mahal vermeden devam edecektir.

gungoren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu