Ekonomi

Cengiz Holding’ten deprem bölgesine 500 milyon TL bağış

Şirketten yapılan açıklamada, “Bu miktarın 400 milyon TL’si AFAD’a, 100 milyon TL’si ise AHBAP’a aktarıldı. Tüm çalışmalarımızı aynı hızla sürdürürken, yaralarımızı da birlikte sarmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün bugün… Tüm Türk iş dünyasını bu duyarlılığın bir parçası olmaya davet ediyor, bu zor günleri hep birlikte aşacağımıza yürekten inanıyoruz.”

Şirketten yapılan açıklamada, “Deprem felaketinin yaralarını sarmak, hayat kurtarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaşmak için kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Deprem bölgelerine iş makinesi, ekipman ve araç desteği sağlamaya devam ederken, bu araçları kullanacak teknik ekip ve maden işletmelerinde görev yapan uzman kurtarma ekiplerini de deprem bölgelerine gönderiyoruz, göndermeye de devam ediyoruz” dedi.

Açıklamada, bölgede 432 kişilik arama kurtarma ekibinin çalışmalarını sürdürdüğü belirtilirken, şoför, mühendis, ustabaşı ve operatörlerden oluşan teknik ekipten oluşan yaklaşık 187 kişinin de arama kurtarma çalışmalarına destek vermeye devam ettiği kaydedildi. deprem bölgesinde çalışmaktadır.

Cengiz Holding’ten yapılan açıklamada, “Ayrıca Adıyaman, Malatya ve Gaziantep İslahiye’de kurulacak aşevleri için çalışmalara hız verilirken, bu aşevleri günde 5 bin kişiye (toplam 15 bin) sıcak yemek dağıtacak. 13 Şubat 2023 tarihi itibariyle İslahiye ve Hatay Türkiye’de 2 ekmek fabrikasına da destek verdik” dedi.

haber-akdeniz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu