Haber

Araştırmacı Bekir Ağırdır: “İnce yüzde 6’yı geçerse Seçim İkinci Tura kalabilir”

Araştırmacı Bekir Ağırdır, Muharrem İnce’nin yüzde 6’yı geçmesi halinde tercihin ikinci cinsiyete bırakılabileceğini söyledi.

Seçimin ikinci tipe bırakılması durumunda devletin elindeki imkanları seçimi kazanmak için kullanmaktan çekinmeyeceğini söyleyen Ağır, ikinci tıpta Erdoğan’ın kazanma şansının artabileceğini belirtti.

KONDA Araştırma Yönetim Kurulu Üyesi Ağırdır, T24’ten Murat Sabuncu ile düzenlediği programda İnce’nin özellikle genç seçmenlerde oy potansiyelinin yüksek olduğunun altını çizdi.

İnce’ye oy vereceklerin yarısı ilk kez oy verecek gençler.

Millet İttifakı’nın İnce’nin oylarının artmasının nedenini iyi analiz etmesi gerektiğini belirten Ağırdır, “Milli İttifak’ın Muharrem İnce ile sağlıklı bir diyalog kurması gerekiyor çünkü bu durum seçimin ikinci tura gitme riskini de barındırıyor ve iktidara gelme ihtimalini güçlendiriyor. hükümet kazanıyor.”

Ağırdır, seçimde ortaya çıkan ittifakları ve seçim aritmetiğini anlatırken, “Hiçbir ittifak 301 milletvekili çıkaramayacak gibi görünüyor” diyerek, “Millet İttifakı, İYİ Parti dahil tek liste olmalı” dedi. .”

kocarli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu